Posledný odkaz Steva Jobsa určený svetu - na konci života pochopil dôležitú vec

11.10.2017

Prišiel som až na vrchol svojho úspechu vo svete biznisu. V očiach niekoho iného je môj život najskôr stelesnením úspechu. Hoci mimo práce mám len veľmi málo radosti. Na konci je bohatstvo v živote iba aspektom života, na ktorý som si zvykol.

Keď tu teraz ležím na nemocničnej posteli a premietam si celý svoj život, uvedomil som si, že všetko to uznanie a bohatstvo, na ktorom som si toľko zakladal, zbledlo a stratilo význam tvárou tvár blížiacej sa smrti .

V tme sa dívam na zelené svetlá strojov, ktoré ma udržujú pri živote a počujem ich mechanické bzučanie. Cítim, ako sa blíži dych boha smrti. Teraz už viem, že keď naakumulujeme dostatočné bohatstvo, aby nám vydržalo do konca života, mali by sme sa snažiť aj o niečo ďalšie, čo s bohatstvom nesúvisí. Malo by to byť niečo omnoho dôležitejšie: možno vzťahy alebo umenie, možno sen z mladosti...

Boh nám dal zmysel cítiť lásku  v srdci každého, nie ilúzie, ktoré prináša bohatstvo.

Bohatstvo, ktoré som v mojom živote získal si nemôžem vziať so sebou.

Môžete si odniesť len spomienky vytvorené láskou. To je skutočné bohatstvo, ktoré vás bude nasledovať a dodávať vám svetlo a silu ísť ďalej. Láska môže cestovať tisíce míľ. Život nemá žiadne obmedzenia. Choďte tam, kam chcete ísť. Dosiahnite výšin, ktoré chcete dosiahnuť. Je to všetko vo vašom srdci a vo vašich rukách.

Aká posteľ je najdrahšia na svete? Nemocničná posteľ. Môžete zamestnať niekoho, kto bude šoférovať vaše auto, niekoho, kto bude pre vás zarábať peniaze, ale nikdy nenajmete niekoho, kto by za vás niesol vašu chorobu. Stratené materiálne veci sa dajú nájsť. Ale je tu jedna vec, ktorá nemôže byť nikdy nájdená v prípade straty - život. Keď ide človek na operačnú sálu, uvedomí si, že existuje už len jedna kniha, ktorú má dočítať - Kniha zdravého života.

Bez ohľadu na štádium života, v ktorom sa nachádzate, budete každý deň čeliť dňu, kedy sa opona zatiahne. Ochraňujte lásku k vašej rodine, lásku k svojmu partnerovi, lásku voči svojim priateľom. Majte sami seba radi a opatrujte ostatných.

~ Steve Jobs

Najnovšie články na našom blogu

Prečítajte si, čo je nové
 

Vzpomínám si na ten osudový den, 23.března 1953. Mnoho životů jsem se snažil - pracoval na sobě, usiloval, dělal, co bylo jenom možné - a k ničemu nedošlo. Nyní chápu, proč k ničemu nedošlo. Bariérou bylo samotné úsilí. Zábranou byl sám žebřík, po němž jsem šplhal. Překážkou bylo samotná potřeba hledat. To neznamená, že je toho možné dosáhnout bez...