Láska je ...

20.07.2018

Láska je dokonalosť ukrytá v nedokonalosti. Je to stav slobody vznikajúcej až za hranicou komfortu.

Láska je, keď sa viac nemusíte kontrolovať a môžete si dovoliť byť sami sebou. Keď ste to vy a len vy. Žiadna maska, žiadna pretvárka. Priam nostalgia, keď ste boli ešte deťmi a boli ste bezprostrednými. Pamätáte?

Láska je spriaznenosť. Spriaznenosť je láska. Absolútne odovzdanie sa človeku, vzájomná rezonancia, porozumenie, vytrvalosť, trpezlivosť, dobrosrdečnosť, jednota. 

Aké protiklady?

Práve súznenie v názoroch, pochopenie, vzájomné dopĺňanie sa, to je to, čo sa priťahuje. Nie protiklady. Čo už všetci zabudli? Zanevreli na to pravé, pretože už prestali veriť? Túžba po fyzickom kontakte s druhými ľuďmi zastrela srdce, ego zvíťazilo nad autenticitou a namiesto skutočnej intimity človek zažíva bezduchý sex a myslí pri tom len na seba alebo na obrázky v mysli. Klame seba samého, že je to zdravé. Ale netreba myslieť iba na povrch. Zabudli sme na dušu, na tú ktorá sa skrýva pod tým všetkým mäsom a kosťami. Zabudli sme a ona trpí. A človek sa čuduje prečo nie je šťastný aj keď má očividne všetko.

"Láska aj tak neexistuje," oháňa sa. Ibaže...

Láska nie je o plytčine a aj keď je ťažké zažiť ju, neznamená, že je to nemožné, neexistujúce. Lenivosť. Na čo čakať. Chcem mať všetko hneď a teraz a je jedno s kým a kedy a koľko krát ho vymením za niekoho ďalšieho. Prečo? Len aby som nebol sám? A tak ostanem sám po boku niekoho iného, kto sa cíti sám a prázdny rovnako, a to je to jediné, čo nás spája. Žiaľ. Sociálne siete plné úsmevov, bozkov, držiacich sa rúk, objatí, zatiaľ čo v duši prevláda silná búrka. Nikto nerozumie, lebo nechce rozumieť. Niekto by chcel ale bojí sa. Zatvárajúc oči pred skutočnosťou.

Opäť... láska nie je o jednoduchosti, láska príde až keď vyplávame na šíri oceán skrotiť búrku, ktorú sme si spôsobili, až keď sa rozhodneme opustiť plytkosť našich predstáv, toľkokrát sfilmovaných.

K najcennejším veciam rovné cesty nevedú. K tým skutočným cennostiam vedú práve tie najtemnejšie lesy. Láska ide bok po boku s odvahou.

Je to empatia a nie ľútosť. Ona nepoúča ale učí. Láska je, keď ma nesúdiš ale podržíš, ak som zlyhal.

Láska je, keď máš voči mne povinnosť, ktorú robíš prirodzene a s nehou, nie preto, že musíš, ale preto, že chceš. Láska je, keď ma nemeníš, ale miluješ moju dušu takú, ako bola stvorená. 

Človek to celé poplietol

Tvrdí, že láska je slepá. Práve láska je tá, ktorá otvára oči.

Je to keď prestanete skrývať svoju zraniteľnosť za pretvárku a ukážete sa vo svojej plnej nedokonalosti a divokosti. Keď pocítite, ako sa vo vašom vnútri opäť prebúdza to malé dieťa. Keď vaša duša začne opäť kvitnúť.

Láska je puto a nie spútanosť.

Nie je to zväzok ale naopak skutočná sloboda a vedomie, že zvyšok svojho života chcete stráviť po boku jedného a toho istého človeka.
Barbora J. 

Dve cesty k rozpoznaniu vašej esenciálnej podstaty