Fotografujem ľudí na drogách, aby ukázali, ako sú ovplyvnené ich mozgy

27.08.2017

Vzal som si portrét každej osoby, zatiaľ čo zobrali určitú látku. Potom som upravil obrázok tak aby symbolizoval látku ktorú užili.

Upozornenie redaktora: Drogy sú nebezpečné a môžu zničiť váš život, takže ich neberte.

Adderall

Počas posledných 5-7 rokov sa adderall stal veľmi populárnou pilulkou medzi vysokoškolskými študentmi. Je to amfetamín a psychostimulant používaný k zvýšeniu mentálnej bdelosti a aktivity. Používa sa na liečbu hyperkinetickej poruchy (ADHD) a v menšej miere k potlačeniu narkolepsie. Adderall zvyšuje tvorbu dopamínu, neurotransmiteru. Pod názvom Obetrol bol spočiatku predpisovaný aj ako liek na chudnutie, pretože potláča chuť do jedla. Dnes sa na tieto účely nepredpisuje, avšak je niekedy zneužívaná študentov ako droga zvyšujúce pozornosť a obmedzujúce únavu. To, čo si mnohí neuvedomujú, je tento liek široko používaný medzi lekármi.

LSD

Toto stretnutie zahŕňalo mladú ženu, ktorá zobrala dve dávky LSD. Strávil som s ňou celý deň v miestnom parku.  Všímala si rôzne farebne jasné vizuálne útvary v jej okolí.

Kokaín

Bolo to celodenné dobrodružstvo, ktoré začalo pár nápojmi v miestnom bare. Táto účastníčka uviedla, že ak chce držať úroveň s ostatnými šňupne si lajnu. Kokaín zvýšuje ostražitosť, ako aj pocit pohody a eufórie. Stretnutie sa skončilo okolo štvrtej hodiny ráno v dome jej priateľov. Ľudia, ktorí sa stali závislými od kokaínu strácajú záujem o iné oblasti života.

Crack Kokaín

Táto noc bola jedna z najzaujímavejších. Sledoval som ho, ako zamenil kokaín do fajčiacej verzie "Cracku", ktorý dostal svoje meno z prajskajúceho zvuku ktorý je počuť, keď sa fajčí. Vysvetlil´mi, že sa cítil viac energický, viac ostražitý a citlivejší na zrak, zvuk a dotyk.

Psilocybín

Tento pánko si  vzal halucinogénne huby predtým, ako sme išli do miestneho nočného klubu. Hlasitá hudba, jasné LED obrazovky a lasery sa pre neho staly  dokonalým "výletom". So Psilocybínom farby vyzerajú viac živé a jasnosť zvuku sa zosiluje. Užívatelia taktiež pociťujú väčšie spojenie s prírodou ak sú užité v správnej miere.

THC

Po alkohole je marihuana  najpoužívanejšia rekreačná látka. V posledných rokoch získala marihuana v niektorých štátoch veľký rešpekt pre svoje lekárske účely . Prestáva byť tabuizovaná  a stáva sa ľahšie, legálne a ľahko dostupnou než kedykoľvek predtým no hlavne v USA.   Americká verejnosť čoskoro zistí, či zdanenie a kontrola tejto látky bude pre americkú ekonomiku veľmi prospešná.

MDMA

Táto babenka si vzala dávku čistého MDMA, tiež známu ako "molly". Používatelia MDMA môžu zažívať duševnú a fyzickú eufóriu, zvýšenú empatiu, sociabilitu, pochopenie a zdokonalené hmatové vnemy. MDMA sa používa pri terapii párov a je tiež známe, že pomáha liečiť PTSD. Tento účastník strávil zvyšok večerného tanca s priateľmi.

Metamfetamín 

Stretol som sa s týmto mužom, ktorý putoval po uliciach za horúcej letnej noci. Nosil zimnú bundu bez košele. Počas nášho rozhovoru mi povedal, ako hovoril s anjelmi pod mostom a o jeho dlhom boji s metamfetamínom. Popísal tento pocit ako náhly nával radosti, zvýšenia energie, a sebavedomia.

Oxycontin

Tento muž je vietnamským veterinárnym lekárom a užíva lieky proti bolesti za posledných 20 rokov. Niektorí používatelia zažívajú eufóriu. Ttieto lieky tiež ovplyvňujú oblasti mozgu, ktoré sa podieľajú na odmeňovaní. Tí, ktorí zneužívajú opiáty, sa často snažia zintenzívniť svoje skúsenosti tým, že užívajú drogu spôsobom, ktorý nie je predpísaný. Oxykodón patrí do skupiny silne účinných liekov proti bolesti, ktoré dosahujú tlmenie bolesti pôsobením na centrálnu nervovú sústavu.

Ketamin

Ketamín lacnejšia alternatíva k MDMA alebo kokaínu. Tento používateľ opísal túto skúsenosť : Svet je lego ktoré sa rozsype. Všetko rotuje a zmenšuje sa.

Pivo

Zatiaľ čo toto je pravdepodobne jedna z najčastejších používaných látok, cítil som, že je dôležité zahrnúť ju do série. Tento muž strávil noc v dvoch baroch, v ktorých  konzumoval len pivo.

Tvrdý alkohol

Je pravdepodobné, že väčšina ľudí zdieľa túto skúsenosť. Všetci vieme, že rýchlo vedie k rozmazanému alebo dvojitému zraku.

Nikotín

Tabak bol rozhodujúci keď sa kolonizovala Amerika pokiaľ ju ho nevystriedala bavlna. V malých dávkach môže pôsobiť ako stimulant no tiež sa uvádza, že pôsobí ako relaxant. Nikotín je historicky známy ako jedna z najťažších závislostí. Viac ako miliarda ľudí na celom svete ho používa.

Kofeín

Milióny ľudí sa spoliehajú na svoju rannú šálku kávy, aby sa pripravili na svoj deň. Kofeín pôsobí ako povzbudzujúci prostriedok a môže bojovať proti ospalosti a zvýšiť pozornosť užívateľa. Kofeín je najrozšírenejšou psychoaktívnou látkou na svete. V Spojených štátoch 90% dospelých konzumuje kofeín denne.

zdroj:the5thphotography.exposure.co

Najnovšie články na našom blogu

Prečítajte si, čo je nové
 

Vzpomínám si na ten osudový den, 23.března 1953. Mnoho životů jsem se snažil - pracoval na sobě, usiloval, dělal, co bylo jenom možné - a k ničemu nedošlo. Nyní chápu, proč k ničemu nedošlo. Bariérou bylo samotné úsilí. Zábranou byl sám žebřík, po němž jsem šplhal. Překážkou bylo samotná potřeba hledat. To neznamená, že je toho možné dosáhnout bez...