Aký je rozdiel medzi Chlorellou a Spirulínou?

11.08.2017

Spirulina aj chlorella obsahujú živiny, ktoré pomáhajú čistiť a detoxikovať organizmus a obsahujú vysoké koncentrácie proteínu, ktorý podporuje energiu.

1. Štruktúra
Obe sú druhom rias. Chlorella je však jednobunková riasa s jadrom, zatiaľ čo Spirulina je mnohobunková riasa so žiadnym výrazným jadrom. Z tohto dôvodu je spirulina väčšia čo do rozmeru než chlorela.
2. Farba
Spirulína patrí medzi modro-zelené riasy a Chlorella medzi riasy zelené.
3. Zloženie
Obe sú vysokým zdrojom nukleových kyselín, ale Chlorella ich má takmer dvakrát toľko ako Spirulina. Nukleové kyseliny sú dôležité pre DNA a RNA v tele. Chlorella má vyšší obsah chlorofylu, o takmer dvojnásobok. Spirulina má zato vyšší obsah železa, a prospešnej kyseliny gama-linolénovej (GLA). Spirulina sa používa v programoch Svetovej zdravotníckej organizácie pre podvyživené deti v nerozvinutých krajinách. Jediný gram dávky spiruliny denne môže pôsobiť proti nedostatku vitamínu A, ktorý môže viesť až k oslepnutiu. Hladina bielkovín v Chlorelle a kombinácia vitamínov, minerálov, fytonutrientov predbieha spirulinu ešte o pár krokov. Pri použití oboch, sa zosilňujú ich účinky.
4. Vlastnosti
Chlorella má jedinečné vlastnosti lebo sa dokáže viazať na ťažké kovy a iné škodlivé látky v našom tele. Spirulina túto vlastnosť nemá.
5. Stráviteľnosť
Spirulinu možno užívať hneď po zbere, čiže sa nemusí nijako inak upravovať. Aby naše telo mohlo vstrebať Chlorellu musí prejsť po zbere procesom popraskania bunkovej steny. Tuhé vonkajšie bunkové steny Chlorelly sú ťažko stráviteľné. Trvalo veľa rokov výskumu, štúdií, a omylov, aby sa našla cesta ako ju môže ľudské telo účinne stráviť. Predpokladá sa, že látka v týchto bunkových stenách je to, čo obklopuje ťažké kovy, pesticídy a iné toxíny a pomáha ich dstrániť z ľudského tela.
Takže pri kúpe doplnkov Chlorelly sa uistite, že kupujete chlorelum ktorá prešla procesom dezintegrácie popraskanie bunkovej steny Chlorelly pretože tie sú úplne vstrebateľné.

Zistenie kvality
Pri výbere Spirulíny sa uistite, že výrobok je v BIO kvalite, pretože ostatné môžu byť kontaminované alebo obsahovať v sebe zlúčeniny dusičnanov. Ak sa spirulína predáva vo forme tabliet uistite sa, že neobsahuje pridané látky vrátane cukru či kyseliny citrónovej, umelé sladidlá či benzoan sodný. Na kvalitnú Spirulínu som v súčasnosti dostala odporúčanie TU ide tiež o najlacnejšiu BIO Spirulinu v takejto kvalite.
Chlorella aj Spirulina majú veľmi silnú chuť, preto vám môžu pripomínať, že pijete nejakú vodu z rybníka. Veľa ľudí preto preferuje Spirulinu užívať radšej vo forme tabliet, ako je táto vysoko kvalitná 100 % čistá spirulína prémiovej kvality bez pridaných látok.
Fosfor obsiahnutý v Chlorelle aj Spirulíne je veľmi užitočný pre remineralizáciu zubov a to najlepšie v kombinácii s omega-3
Nekvalitné doplnky Chlorelly môžu obsahovať ortuť alebo nemať za sebou proces prasknutia bunkovej steny. V takomto prípade sú pre naše telo nestráviteľné. Vzhľadom k jej detoxikačným účinok, je tiež dôležité začať pomaly a pred jej použitím sa poradiť s lekárom, hlavne v období tehotenstva.


Osobne odporúčam tieto značky na našom trhu s veľmi dobrými

1, Klasická chlorella pestovaná procesom Dezintegrácie "popraskanie bunkovej steny Chlorelly" 1000 tabletiek v BIO kvalite a jedna z najlepších cien na našom trhu, čo som našla.

2, Chlorella pestovaná najmoderňejšou technológiou - heterotrofným spôsobom. Tu sa o nej
dozviete viac.

3, Spirulina tablety: BIO Spirulinu až 1000 tabletiek za asi najnižšiu cenu v tejto kvalite najdete TU.

Už ste niekedy vyskúšali Chlorellu alebo Spirulínu? Aká bola vaša skúsenosť?

.


Vzpomínám si na ten osudový den, 23.března 1953. Mnoho životů jsem se snažil - pracoval na sobě, usiloval, dělal, co bylo jenom možné - a k ničemu nedošlo. Nyní chápu, proč k ničemu nedošlo. Bariérou bylo samotné úsilí. Zábranou byl sám žebřík, po němž jsem šplhal. Překážkou bylo samotná potřeba hledat. To neznamená, že je toho možné dosáhnout bez...