7 účinkov jednej z top 10 zdravých potravín na svete, ktoré naozaj fungujú

10.08.2017

Hľadáte prírodný doplnok, ktorý zvýši vašu energiu, podporí odbúravanie tukov a pomôže detoxikovať váš organizmus a odstrániť ťažké kovy ako olovo a ortuť ? Ak áno, sladkovodné riasa s názvom chlorella môže byť presne to, čo potrebujete.

Pôvodom z Taiwanu a Japonska, je táto superfood bohatá na fytonutrienty (rastlinné zložky),vrátane aminokyselín, chlorofylu, beta-karoténu, draslíka, fosforu, biotínu, horčíka a B-komplexvitamínov.

Chlorella je riasa, ako jej sestra Spirulína od ktorej sa však trochu líši. Chlorella je známa pre jej vysokú koncentráciu chlorofylu. Štúdie ukázali, že chlorella prospieva nášmu telu tým, že podporuje zdravé hormonálne funkcie, kardiovaskulárne zdravie, pomáha negovať účinky chemoterapie a ožarovania, znižuje krvný tlak a cholesterol, a pomáha pri detoxikácii nášho tela. Určite viete, že pre dobré zdravie treba jesť viac zelenej listovej zeleniny. Väčšina listovej zeleniny sa však nedá porovnať s prínosmi pre zdravie, ktoré môže poskytnúť chlorella.

Chlorella je jednou z tých rastín, ktoré obsahujú obrovské množstvo živín potrebných pre náš organizmus a preto sa zaraďuje medzi superpotraviny.

3 polievkové lyžice chlorelly obsahujú:

  • Proteín-16g

  • Vitamín A-287% DDD

  • Vitamín B2-71% DDD

  • Vitamín B3-33% DDD

  • Železo-202% DDD

  • Horčík-22% DDD

  • Zinok-133% DDD

Okrem toho, chlorella obsahuje vysoké množstvo vitamínu B12, vitamínu B1, vitamínu B6 a fosforu. Keď sa pozriete na živiny ktoré obsahuje, je ľahké pochopiť, prečo sa chlorella zaradila medzi jednu z top 10 zdravých potravín na svete. V skutočnosti obsahuje viac živín na 1 gram ako napr.kel, špenát, brokolica!

Aké účinky má Chlorella?

Tu je sedem vedecky dokázaných účinkov Chlorelly, ktoré môžete očakávať, ak ju začleníte do svojho každodenného jedálnička.

1.Detoxikuje organizmus od ťažkých kovou

Ak máte ortuťové plomby v zuboch, boli ste očkovaná, jete pravidelne ryby, boli ste vystavená žiareniu alebo konzumujete potraviny z Číny, ťažké kovy môžu číhať aj vo vašom tele. Pre vaše celkové zdravie je preto dôležité, aby ste boli aktívnejšia pri detoxikácii ťažkých kovov a toxínov. Jedna z najvýznamnejších zdravotných výhod Chlorelly je, že sa vie obaliť okolo toxínov, ktoré prebývajú v našom tele, ako je olovo, kadmium, ortuť a urán. Pravidelná konzumácia chlorelly môže dokonca pomôcť zabrániť, aby sa ťažké kovy hromadili v mäkkých tkanivách a orgánoch našich tiel.

2. Chráni telo pred ožarovaním

Ožarovanie a chemoterapia sú dnes najčastejšie formy liečby rakoviny. Každý, kto nimi prešiel, alebo pozná niekoho, vie, akú daň musí telo zaplatiť. Bolo preukázané, že vysoká hladina chlorofylu v chlorelle chráni telo pred ultrafialovým žiarením, a odstraňuje rádioaktívne častice z tela. Podľa výskumníkov z Virginia Commonwealth University Medical College, "Bunkové funkcie imunitného systému sú menej nepriaznivo ovplyvnené, alebo zostávajú v normálnej úrovni". Dvojročná štúdia dovolila výskumníkom pozorovať, že pacienti s pozitívnym gliómom mozgu majú menej respiračných infekcií a chrípkových ochorení, keď užívali Chlorellu.

3. Podporuje váš imunitný systém

Výskum publikovaný v roku 2012 v Nutrition Journal zistil, že sa po 8 týždňoch príjmu chlorelly, aktivita imunitných buniek zlepšila. Výskumníci z University Yonsei Soul, Kórea študovali reakcie imunitného systému zdravých jedincov na Chlorellové doplnky. Výsledky ukázali, že chlorella podporuje zdravý imunitný systém a napomáha bunkovej aktivite.

4. Podporuje chudnutie

Schudnúť je ťažké, najmä keď starneme. V štúdii publikovanej v Journal of Medicinal Food, výskumníci tvrdia "Príjem Chlorelly vplýva na zníženie telesného tuku, sérového cholesterolu a hladiny glukózy v krvi. "Chlorella vám prinesie prospech tým, že pomáha regulovať hormóny, pomáha pri metabolizme, zlepšuje krvný obeh a podporuje Vašu energiu. To tiež prispieva k zníženiu hmotnosti a telesného tuku, a odstraňuje uložené toxíny.

Keď naše telá chudnú, toxíny sa uvoľňujú a môžu sa opäť vstrebávať. Je preto dôležité, vypláchnuť toxíny z nášho systému tak rýchlo, ako je to možné. Schopnosť chlorelly obklopiť toxíny a ťažké kovy prebývajúce v našom tele pomáha uľahčiť ich odstránenie a zabrániť ich opätovnému vstrebávaniu.

5. Podporuje mladší vzhľad

Postupné výskumy ukazujú, že Chlorella tiež môže spomaliť proces starnutia, to znamená, že budete vyzerať mladšie. Štúdia zverejnená v časopise Clinical Laboratory popisuje, že chlorella výrazne znižuje oxidatívny stres, ktorý môže byť spôsobený zo znečistenia, stresu a zlých stravovacích návykov. Dôvodom prečo je chlorella tak účinná pre mladý vzhľad pleti je, že prirodzene zvyšuje hladinu vitamínu A, vitamínu C a glutatiónu v tele, ktorý eliminuje voľné radikály a chráni vaše bunky. Tým, len s 1 lyžičkou alebo pár tobolkami chlorelly denne, môžete vidieť výsledky už za 2 týždne.

6. Bojuje s Rakovinou

Predpokladá sa, že u všetkých ľudí sa na nejakú dobu vyvíjajú rakovinové bunky. Správne fungujúci imunitný systémy má však schopnosť napadnúť a zničiť tieto bunky skôr, než oni majú šancu sa uchytiť a vytvoriť rakovinu. Nedávna lekárska štúdia zistila, že chlorella pomáha v boji proti rakovine niekoľkými spôsobmi. Po prvé, ak je užívaná preventívne, posilňuje imunitný systém, takže naše telo správne reaguje. Po druhé, pretože odstraňuje ťažké kovy a toxíny z tela, je menej pravdepodobné, že dostaneme rakovinu, z nečistého životného prostredia. Po tretie, štúdie ukázali, že u jedincov s rakovinou, chlorella zvyšuje účinok T-buniek, ktoré pomáhajú v boji proti tvorbe abnormálnych buniek. A ako už bolo uvedené vyššie, ak je diagnostikovaná rakovina, a používa sa chemoterapia alebo rádioterapia, chlorella môže pomôcť v boji proti vedľajším účinkom a môže byť použitá navyše k prírodnej liečby rakoviny.

7. Znižuje krvný cukor a cholesterol

Diabetes typu 2 a vysoká hladina cholesterolu sú dve z vážnych chronických ochorení. Roky nevhodného stravovania, stres a nedostatok spánku vedie k jednej alebo obom týmto diagnózam. V štúdii publikovanej Journal of Medicinal Food, vedci zistili, že dávka 8000 mg chlorely denne (rozdelená do 2 dávok), pomáha znižovať hladinu cholesterolu a glukózy v krvi. Výskumníci najprv poukázali na pokles hladiny cholesterolu, a potom zlepšenie hladiny glukózy v krvi. Chlorella aktivuje rad génov, na bunkovej úrovni, ktoré zlepšujú citlivosť na inzulín apodporujú zdravú rovnováhu.

Ako konzumovať Chlorellu?

Existujú dva hlavné spôsoby, ako konzumovať Chlorellu.

1. Zelené Smoothie - Chlorella má veľmi silnú chuť, preto vám môže pripomínať, že pijete nejakú vodu z rybníka. Pridajte asi 1/2 lyžičky chlorelly do smoothie s banánom, kokosovou vodou, vanilku a limetkovú šťavu. To pomôže zakryť silnú chuť chlorelly.

2. Tablety - Kvôli jej spomínanej zvláštnej chuti veľa ľudí preferuje tablety. Stačí vziať 3-6 tabliet Chlorelly s vodou 1-3x denne.

Som rada, že aj na Slovensku sa môžme dostať ku kvalitnej Chlorelle. Mne osobne sa najviac osvedčili tieto tablety chlorelly a veľa chváli som počula na trochu drahšie a veľmi kvalitné tablety z tohto eshopu.