21 znakov toho, že nie si precitlivelá, ale empatická

05.11.2017

Niekedy sa prílišná precitlvelosť môže spliesť s empatiou. Tu je 21 znakov podľa ktorých zistíš rozdiel. Empatia je jedna z najúžasnejších vecí akou sa dá skutočne pochopiť druhý človek. 

 1. Ak súčasne viacerí z tvojich priateľov potrebujú pomoc cítiš sa bezmocne ak im nevieš pomôcť. Chcel/a by si pomáhať každému.
 2. Aj ľudia ktorých nepoznáš prichádzajú k tebe po radu. Majú potrebu porozprávať sa s tebou o tvojich problémoch. Ponúkaš im pochopenie a podporu.
 3. Ak niekomu dokážeš pomôcť cítiš sa užitočne.
 4. Svojim šiestym zmyslom dokážeš vycítiť problém niekoho iného. Si vždy pripravený mu pomôcť.
 5. Často na seba preberáš bolesť druhých a priveľmi sa ňou zaťažuješ. Jednoducho nedokážeš len ticho počúvať a prikyvovať. Cítiš to čo cítia druhí a tento pocit si odnášaš so sebou.
 6. Často preferuješ menšiu spoločnosť, komornú atmosféru v kruhu blízkych priateľov. Veľké športové podujatia, párty , alebo preplnené bary ti nerobia moc dobre.
 7. Na ostatných ľudí pôsobíš jemne a ako veľmi citlivý človek.
 8. Pokúšal si sa zaťažovať sa menej avšak moc ti to nejde. Pociťuješ váhu sveta na svojich ramenách a si rozhodnutý pomáhať a zo sveta urobiť lepšie miesto.
 9. Všetky tieto starosti ťa však nadchýňajú a robia z teba zapáleného človeka vo všetkom čo robíš. Robíš veci naplno a nie polovičato. Si na svete, aby si zo seba vydal 100% .
 10. Si vytrvalý/á aj v prípade, že ti ľudia hovoria, že sa veľa zaťažuješ a tvrdo pracuješ tvrdo.
 11. Tvoje vzťahy sú pre teba extrémne dôležité a preto sú tvoje city ľahko zraniteľné. Nerozumieš tomu, ako sa ľudia môžu z istých vecí len tak ľahko otriasť a ísť ďalej. Ako to robia, že sa ničím nezaťažujú?
 12. Aby si dokázal/a naozaj vypnúť a oddýchnuť si potrebuješ dostatok času.
 13. Neuveriteľným zdrojom pokoja a relaxu je pre teba príroda. Hoci aj krátka túra cez park ťa osvieži a dodá ti veľa nových síl.
 14. Často krát sa stratíš vo svojich snoch a fantáziách. Sú to pre teba miesta úniku od pozemského sveta.
 15. Ľahko sa vyjadruješ kreatívnym spôsobom ako napríklad hraním, hudbou, písaním alebo iným druhom umenia.
 16. Sledovanie násilia a krutosti, hoci len v televízií pôsobí na teba rušivo. Veď prečo by sa ľudia mali vôbec takto správať?
 17. Vždy dávaš pozor na druhých ľudí. Dokážeš rozoznať dobré od zlého. Netoleruješ ľudí, ktorí si uťahujú z nešťastia.
 18. Tvoja osobnosť si ľahko zvyká na rôzne typy aktivít. Dokážeš ľahko podľahnúť aj istým snahám. Bohužiaľ aj tým horším, ako napríklad prehnané pitie alkoholu.
 19. Pravda je pre teba samozrejmá a veľmi dôležitá. Nechceš byť klamaný/á a vždy túžiš vidieť veci reálne.
 20. Nevychádzaš dobre s agorantnými a namyslenými ľuďmi. Svet je veľký a mali by sme k nemu pristupovať s istou dávkou pokory.
 21. Negativita je pre teba prchavá. Zajtra nastane nový deň a nové možnosti , ktorých sa chceš chopiť.

 zdroj: thoughtcatalog.com   

Ak máš dostatok nadšenia vydať sa na objaviteľskú cestu do hlbín seba samého poradím ti a ukážem smer. Bude mi potešením zdielať s tebou tvoju jedinečnú cestu k tvojmu nekonečnému potenciálu.